CZAPY KOMINOWE
DO WENTYLACJI
GRAWITACYJNEJ

Czapy kominowe - nietypowe rozwiązania

Czapy kominowe wykonywane na indywidualne zamówienie. Dopasowywane są do podanych wymiarów zewnętrznych komina oraz kanałów wentylacyjnych.
Rodzaje nasad kominowych, które można montować na czapach kominowych:
  • Nasada kominowa stała ALFAWENT;
  • Nasada kominowa z wentylatorem mechanicznym  ALFAWENT Plus;
  • Nasada obrotowa TULIPAN;
  • Nasada kominowa stała BETAWENT.

Standardowy kolor czap kominowych:
  • Brązowy RAL 8017;
  • Grafitowy RAL 7024.
Zobacz film instruktażowy dotyczący montażu czap kominowych Wirplast:

czapa kominowa z nasadami ALFAWENT
czapa kominowa z nasadami ALFAWENT Plus
czapa kominowa z nasadami TULIPAN
czapa kominowa z nasadami BETAWENT dla wariantu jednorzędowego pustaka w układzie pionowym.
Jak wymierzyć?
Aby dokładnie zwymiarować komin z otworami, należy kierować się dwoma bazami komina: X, Y. Wymiarowanie polega na podaniu wszystkich wymiarów, od krawędzi komina do początku i końca otworu.

W tej metodzie unikniemy błędów.
Produkty powiązane
Nasada kominowa stała ALFAWENT
dzięki swoim wymiarom może być użyta zarówno w przypadku komina jedno-, jak i wielorzędowego przy wentylacji grawitacyjnej. Nasadę można stosować pojedynczo na adapterze montażowym lub na czapie kominowej, która daje gwarancję szczelności. Konstrukcja pierścieniowa nasady pozwala na wytworzenie efektywnego ciągu komina wentylacyjnego.
Nasada kominowa z wentylatorem mechanicznym ALFAWENT Plus
nasada kominowa z wentylatorem mechanicznym, przeznaczona do wymuszonego wywiewu powietrza z budynków mieszkalnych i pomieszczeń użyteczności publicznej. Dzięki swoim wymiarom można ją montować na kominach jedno- lub wielorzędowych, bezpośrednio na adapterze montażowym lub na czapie kominowej. Jej dużą zaletą jest cichobieżny, a zarazem wysokowydajny silnik elektryczny renomowanej firmy EBM. Wydajność: 305 m3/h, z możliwością płynnej regulacji za pomocą regulatora obrotów.
Nasada kominowa stała BETAWENT
nasada kominowa stała o kształcie prostokątnym, która gwarantuje bardzo dobre dopasowanie zarówno do pustaków wentylacyjnych pionowych, jak i poziomych. Przeznaczona do zakończenia wentylacji grawitacyjnej pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Można ją montować na czapach kominowych lub bezpośrednio na kanale wentylacyjnym za pomocą prostokątnego adaptera montażowego. Dostępne są nasady w wersji niskiej (typ N) lub wysokiej (typ W), które bez żadnych komplikacji można odpowiednio usadzić na przemian w pustakach wentylacyjnych wielorzędowych (pionowych lub poziomych).
Nasada obrotowa TULIPAN
obrotowa nasada kominowa, to urządzenie dynamicznie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w jedną i tę samą stronę. Montuje się ją na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej, szczególnie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Budowa nasady pozwala na umiejscowienie jej na przewodach, znajdujących się bardzo blisko siebie.
Okrągły adapter montażowy
przeznaczony do montażu nasad kominowych Alfawent, Alfawent Plus i Tulipan bezpośrednio na pustaku wentylacyjnym.
Prostokątny adapter montażowy
przeznaczony do montażu nasad kominowych Betawent bezpośrednio na pustaku wentylacyjnym pionowym lub poziomym. Adapter można regulować w zakresie 160–170 oraz 110–120 mm, tak, aby możliwe było dopasowanie go do otworu pustaka wentylacyjnego.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK